И Дел Пјеро се сели во Ал Наср?

by
1 минути читање

Легендата на Јуве, официјално не му се вратил на фудбалот во ниту една функција откако стави крај на кариерата во 2015 година. Вообичаено се појавуваше во медиумите како критичар.

Италијанските медиуми шпекулираат дека Дел Пјеро би можел да стане нов спортски директор на Ал Наср.

Клубот неодамна го именуваше поранешниот играч на Рома, Гуидо Фиенга за нов извршен директор, а тој го предложил Дел Пјеро за функцијата спортски директор.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани