Хрватската фудбалска федерација ги истрола ПСЖ и Манчестер Сити (ФОТО)

by
1 минути читање

Во последните години во секое финале од Лигата на шампионите има барем по еден хрватски фудбалер и најчесто победуваат.

Па Хрватската фудбалска федерација ги истрола ПСЖ и Манчестер Сити со меме во кое тие наместо да купат хрватски фудбалер и да освојат ЛШ, тие трошат милиони и никако да ја остварат таа цел.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани