Хорор во Аргентина: Навивач од трибините пукал на сред натпревар и го погодил тренерот (ВИДЕО)

by
2 минути читање

Луди сцени од аргентинскиот фудбал, на меч од ниските лиги беше застрелан гостинскиот тренер Маурисио Ромеро.

Инцидентот се случил на натпреварот помеѓу Уракан де лас Ерас и Феро де Пико. Во 33 минута од второто полувреме, натпреварот бил прекинат поради немири на трибините, а десетина секунди подоцна се слушаат истрели и се гледа како фудбалерите, судиите и сите други лица на теренот бегаат кон соблекувалните.

Еден од куршумите завршил во Маурисио Ромеро, предвоникот на Феро де Пико, за среќа не се работело за фатална повреда, и тој бил погоден во пределот на рамото.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани