Хет-трик на Бензема, Реал Мадрид ја победи Алмерија (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Серијата погодоци Бензема ја отвори рано, уште во петтата минута погоди по асистенција од Винисиус.

Десетина минути подоцна Бензема реализираше по додавање од Родриго за 2-0, а во 42. минута погоди од пенал за 3-0.

Пред самиот крај на првиот дел, Лазаро постигна гол за Алмерија, со резултат од 3-1 се замина на одморот.

А по две минути игра во вториот дел Родриго постигна гол за 4-1, во 61. минута Робртоне погоди за конечни 4-2.

Претходно Рајо Ваљекано со Столе Димитриевски загуби убедливо со 4-0 на гостувањето кај Елче.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани