Хаосот од Пољуд се префрли на улиците во Сплит, „Торцида“ се судри со полицијата (ВИДЕО)

by
2 минути читање

По последниот судиски свиреж се случија нереди на стадионот, а потоа инцидентите се префрлија и низ улиците на Сплит.

Навивачката група на Хајдук, „Торцида“, правеше нереди низ градот, се судри и со полицијата, на неколку службеници им била дадена и медицинска помош.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани