Хаос на мечот меѓу Химназија и Бока, истрели, солзавец, војна меѓу полицијата и навивачи (ВИДЕО)

by
3 минути читање

Причината поради која беше прекинат мечот е солзавецот пуштен од полицијата пред стадионот кој се прелеа и на теренот, фудбалерите не беа во состојба да играат.

Пред стадионот се случуваа големи нереди, имаше вистинска војна меѓу полицијата и навивачи, во која има и повредени и жртви.

Полицијата употребила прекумерна сила, покрај тоа што користела солзавец, пукала со гумени куршуми. За тоа личен сведок е камерман на најпознатата аргентинска спортска телевизија „Тук Спортс“.

Камерманот бил погоден со три гумени куршуми и тврди дека полицијата намерно пукала во него.

Аргентинските медиуми известуваат дека едно дете го загубило видот од солзавецот, а маж од 57 години починал за време на хаосот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани