Халанд даде пет гола, но не беше среќен кога го извадија, напаѓачот открива што му кажал на Пеп

by
1 минути читање

Халанд даде пет гола, но очигледно сакаше уште, беше незадоволен кога во 63. минута Пеп Гвардиола го извади од игра.

Норвежанецот сега открива што му рекол на Гвардиола кога излегуваше од теренот.

„Кога излегував му реков на Пеп Гвардиола: ‘Сакав да дадам двоен хет-трик!’. Но што може да направам“, отркива Халанд.

„Навистина го сакам ова натпреварување, ја сакам Лигата на шампионите“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани