Гвардиола: Сакам да го задржам Агуеро, но…

by
2 минути читање

Аргентинецот на
последните два натпревар ја грее клупата, а шанса во првиот тим доби
јануарското засилугање Габриел Жесус.

Младиот Бразилец
ја искористи приликата која му се укажа и постигна три погодоци, па се говори
дека Пеп Гвардиола и понатаму ќе игра со Габриел Жесус во првиот тим.

Ваквиот развој на
настаните става знак прашалник врз долгорочната иднина на Кун Агуеро и веќе се
говори за негово заминување од Етихад Стадионот.

„Би сакал Кун
Агуеро да остане

вели менаџерот Пеп Гвардиола. „Но не знам што ќе се случи
.

„Дури и за самиот
себе никогаш не сум знаел што ќе се случи по крајот на сезоната
.

„Ќе видиме како ќе се одвиваат работите летоска. Знам колку е тешко да се најде топ голгетер.

Доколку Кун
Агуеро замине од Манчестер Сити, медиумите пишуваат дека играчот ќе има голем
број на понуди, се шпекулира дека ПСЖ, Интер, Милан, Барселона и Реал Мадрид ја
следат неговата ситуација.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани