Гвардиола нема да го следи примерот на Клоп, има енергија и за нов договор!

by
1 минути читање

Јирген Клоп заминува од Ливерпул откако ќе заврши оваа сезона, тој рече дека нема веќе енергија и ќе направи една година пауза од фудбалот.

По вчерашниот дуел меѓу Тотнем и Манчестер Сити, новинарите го прашаа Гвардиола како стои тој со енергијата.

„Добар сум, фала. Сакам да го правам ова уште една година. Можеби и ќе го продолжам договорот на повеќе…“, рече Пеп Гвардиола.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани