Гвардиола: Халанд има неверојатен менталитет

by
1 минути читање

Халанд имаше шоу синоќа на Етихад, постигна пет голови во меч од Лигата на шампионите, нешто што им успеало само на Лео Меси и Луис Адриано.

По мечот, Пеп Гвардиола имаше само пофални зборови за Халанд.

„Халанд има неверојатен менталитет. Ние сме пресреќни со ова момче. Не го познававме пред да потпише за нас, но Ерлинг е секогаш среќен, секогаш забавен, секогаш е добар со своите соиграчи. Доколку зборуваме за бројки, никој не може да се натпреварува со Ерлинг. Пет голови во 60 минути, неверојатно“, вели Гвардиола.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани