Голот на Јапонија сепак е регуларен, топката со цел обем не ја помина линијата (ФОТО)

by
1 минути читање

Од различни агли се гледа различно, па се разви голема дебата дали е гол аут или ситуацијата е регуларна.

Правилото е јасно, топката со целиот обем треба да ја помине линијата за да биде гол аут. 

Јасно е дека лежиштето на топката не е на линијата, но воздушниот дел со целиот обем не ја поминува линијата. Можеби само за еден милиметар, но од горната камера се гледа дека фаќа на линијата.

На ова видео некој се потрудил многу пластично, народно да ја објасни целата забуна.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани