Голема политичка провокација од ПАОК: Македонија е една и единствена и таа е тука!

by
0 минути читање

Пред натпреварот од ПАОК бараа навивачите на Шалке да не носат транспаренти и знамиња со македонски обележја како збратимен клуб со Вардар, грчкиот клуб е тој што провоцира.

На стадионот има огромен транспарент: „Македонија е една и единствена и таа е тука“.

УЕФА би требало да го санкционира ПАОК за политичка провокација бидејќи тие се строго забранети на фудбалските терени.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани