Герет Бејл потпишува за Лос Анџелес, оди кај Кјелини

by
0 минути читање

Бејл се договорил со Лос Анџелес за едногодишен договор со можност да биде продолжен за уште 18 месеци.

Бејл имал повеќе понуди од Европа, но Велшанецот решил да си го исполни сонот за кој зборуваше уште пред неколку години и да заигра во МЛС.

Наскоро се очекува трансферот да биде формализиран и официјално објавен од американскиот клуб.

Лос Анџелес ќе има две мега ѕвезди во тимот, покрај Бејл во нивниот состав е и Џорџо Кјелини.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани