Фуриозен старт, не поминаа ни десет минути а Хрватска и Мароко дадоа по еден гол (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Хрватите отворија фантастично, во 7. минута Мајер нафрли од слободен удар, Перишиќ асистираше со глава до Гвардиол, кој исто така со глава реализираше за водство од 1-0.

Но нивната радост не траеше долго, само две минути подоцна Дари искористи една грешка на Хрватска и израмни на 1-1.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани