Фудбалска треска во Неапол, уште сега редици пред стадионот (ФОТО)

by
1 минути читање

Како што пренесуваат медиумите од Италија, вратите на Сан
Паоло се отворени речиси шест часа пред почетокот на реваншот помеѓу Наполи и
Реал Мадрид, и се очекува стадионот да биде исполнет до последно место.


Интересот за
средбата е огромен, во Непаоли владее фудбалска треска, па уште сега има редици
пред стадионот и веќе неколку илјади луѓе се присутни на трибините.

Новинарот Палмери вели дека на стадионот има 10.000 луѓе и додава дека никогаш претходно не видел вакво нешто.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани