Франција со играч помалку ја победи Англија (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Англија добро го почна натпреварот поведе уште во деветата минута кога по асистенција од Бертранд, на Кејн не му беше тешко да даде гол за водство од 1-0.

Но до крајот на првото полувреме Франција направи комплетен пресврт со головите на Умтити и Сидибе.

На самиот старт од првото полувреме Варан направи прекршок за пенал, со помош на видео технологијата му беше покажан и црвен картон, а Кејн од белата точка го изедначи резултатот.

Но и покрај тоа што имаа играч помалку, Франција играше подобро на теренот, а тоа резултираше со гол на Дембеле во 78. минута за победа од 3-2.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани