Фоден не штедеше пофалби за Белингем: Тој ќе биде најдобриот играч од средниот ред во светот

by
1 минути читање

Белингем целото Светско првенство досега го игра на многу високо ниво, ионака важеше за страшен потенцијал, но со настапите во Катар уште повеќе го навлече вниманието на себе.

Голема пофалба доби од неговиот соиграч Фил Фоден кој смета дека Белингем ќе биде најдобриот играч од средниот ред во светот.

„Не сакам да го кревам премногу бидејќи сè уште е млад, но тој е еден од најнадарените фудбалери кои некогаш сум ги видел. Нема слабости во неговата игра. Мислам дека тој ќе биде еден од најдобрите фудбалери од средниот ред во светот“, вели Фоден.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани