Фирмино му донесе победа на Бразил против Венецуела, Видал блескаше во дресот на Чиле (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Бразил со гол на Фирмино во 66. минута дојде до победа од 1-0 против Венецуела во квалификациски меч за Светското првенство.

Артуро Видал беше херојот на Чиле, со негови два погодоци го победија Перу со 2-0. Првиот гол му беше вистинско ремек дело.

Колумбија влезе како фаворит против Уругвај, но гостите победија со 3-0. Головите ги постигнаа Кавани, Суарез и Нуњез.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани