Фиорентина славеше кај Менхенгладбах, Гент го доби Тотенхем (ВИДЕО)

by
2 минути читање

„Виолетовите“
успеаа да се изборат за позитивен резултат на гостувањето во Германија.

Со прекрасниот
гол од слободен удар на Бернардески, Фиорентина забележа победа од 0-1.

До минимална
победа од 1-0 стигна и Гент во дуелот со фаворизираниот Тотенхем.

Гостите од
Англија играа со најсилен состав но и покрај тоа не усеаа да обезбедат добар
резултат во пресрет на реваншот.

Пербет во 59.
минута го постигна единствениот гол на средбата и донесе радост за домаќините.

Резултати шеснаесетфинале Лига Европа:

Олимпијакос – Османлиспор 0:0
Менхенгладбах – Фиорентина 0:1
Лудогорец – Копенхаген 1:2
Гент – Тотенхем 1:0
Ростов – Спарта Прага 4:0
Селта – Шахтар 0:1
Астра – Генк 2:2
АЗ Алкмар – Лион 1:4
Краснодар – Фенербахче 1:0


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани