Фановите на Аталанта на пат кон Грац, застанаa во Марибор да го поздрават Иличиќ! (ФОТО)

by
1 минути читање

Иличиќ за Аталанта одигра 136 натпревари, постигна 47 голови и му помогна на тимот да дојде во четвртфиналето во Лигата на шампионите во 2020 година.

Потоа падна во голема депресија и реши да се врати во својата Словенија каде и ја заврши кариерата.

Денеска Иличиќ имаше пријатни гости, навивачите на Аталанта кои патуваа во Грац на мечот против Штурм застанаа во Марибор каде што живее фудбалерот, го поздравија и се сликаа со него, а тој им подели автограми.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани