Фановите на Ајакс го прекинаа дербито против Феенорд, не можеа да го гледаат понижувањето! (ВИДЕО)

by
3 минути читање

Првпат во историјата Феенорд со три гола разлика водеше во прво полувреме против Ајакс. Гигантот од Амстердам беше понижен од својот најголем ривал.

Навивачите неможејќи да го гледаат тоа што се случува на теренот почнаа да фрлаат факели, почнаа да дивеат по стадионот, по што судијата одлучи да го прекине натпреварот по десет минути игра во вториот дел.

@2024 – Сите права задржани