Фанот на Ливерпул кој влезе на терен да прослави гол, можеби веќе никогаш нема да влезе на Енфилд!

by
2 минути читање

Еуфорично беше синоќа на Енфилд на историскиот меч во кој Ливерпул со 7-0 го победи Манчестер јунајтед.

При погодокот на Боби Фирмино, еден навивач влезе во теренот и несмасно го собра Робертсон, малку фалеше да го повреди. Клоп збесна.

Ливерпул соопшти дека почнале истрага за идентификација на навивачот кој влета во теренот. За клубот тоа е неприфатливо и опасно однесување.

Доколку биде утврдено дека навивачот без дозвола влегол во теренот, што е многу веројатно, тој ќе добие доживотна забрана за присуство на Енфилд, но и на сите други стадиони во Премиерлигата.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани