Европа ќе добие нов шампион, Швајцарија ја елиминираше Италија (ВИДЕО)

by bojan
1 минути читање
Варгас

„Стартиот континент“ ќе добие нов владател откако во првото осминафинале, Швајцарија со 2-0 славеше во пресметката против Италија.

Нок-аут фазата на Европското првенство во Германија започна со елиминација на актуелниот шампион.

Во Берлин, Швајцарија сосема заслужено славеше против Италија со 2-0.

Резултатот беше отворен во 37. минута, Фројлер доби топка од Варгас и прецизно биеше покрај стативата за 1-0.

Новиот шок за „аѕурите“ следеше на стартот од вториот дел, Варгас си направи простор за шут и прекрасно погоди во аголот за 2-0.

Избраниците на Спалети прикажаа премалку, упатија само еден шут во рамките на голот, па со вакво издание, не можеа да бараат пласман понатаму.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани