Ериксен: Ова беше перфектен слободен удар за мене, голот го посветувам на моја новородена ќерка

by
1 минути читање

Ериксен во игра влезе во 88. минута, а во 97. со прекрасен гол од слободен удар донесе победа за Интер од 2-1 во дербито на Милано.

„Тоа беше перфектен слободен удар за мене“, изјави Ериксен по мечот.

„Навистина сум среќен. Секогаш гледам да извадам најмногу од минутите кој ќе ги добијам и задоволен сум што погодив од тој слободен удар“.

„Знаевме дека мечот ќе биде тежок, инензитетот е висок во дерби мечевите. Беше тешко, но задоволни сме што одиме во слендата рунда“.

„Оваа победа ја посветувам на мојата новородена ќерка, мојата фамилија и сите фанови“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани