Ендрик му донесе победа на Бразил и испиша историја на Вембли! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Ендрик во игра влезе во 71. минута, а само девет минути подоцна даде гол кој значеше победа за Бразил.

Тоа беше негов прв гол за сениорската репрезентација на Бразил.

Тој испиша историја бидејќи со 17 години и 246 дена стана најмладиот фудбалер кој постигнал гол на Вембли.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани