Елмас денеска беше капитен на Наполи (ФОТО)

by
0 минути читање

Наполи денеска одигра пријателски натпревар, Спалети ги проба новите засилувања Симеоне, Распадори и Ндомбеле, а во составот беа и дел од играчите кои не беа стартери на минатиот меч.

Елиф Елмас ја имаше честа да ја носи капитенската лента на Наполи.

Неговиот тим победи со 3-0, а головите ги постигнаа Ндомбеле, Амброзино и Зербин.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани