Ѕвездата на Реал, Крос го одбра својот наследник

by
1 минути читање

Репрезентативецот
на „Панцирите“ вчера се дружеше со фановите на социјалните мрежи кои му
паставуваа прашања на Твитер.

Еден фан го
запраша Тони Крос кој играч го потсетува на него и начинот на кој тој игра.

Германецот како свој наследник го
посочи сонародникот Јулијан Вајгл, кој го носи дресот на Борусија
Дортмунд.

„Јулијан Вајгал
ќе биде играч од светска класа
  – порача Тони Крос.

21 годишниот
Јулијан Вајгал веќе две години е дел од Борусија Дортмунд, прикажува одлични
перформанси во дресот на „Милионерите“ и го привлече вниманието на
гигантите како Реал Мадрид, Барселона и Манчестер Сити.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани