Џеко веднаш покажа дека за него финалето во ЛШ ќе биде посебен натпревар! (ФОТО)

by
1 минути читање

По завршувањето на вчерашниот полуфинален меч меѓу Манчестер Сити и Реал Мадрид, Един Џеко на социјалните мрежи постираше фотографија која покажува дека финалето за него ќе биде посебен меч.

Босанскиот напаѓач игра во голема форма, тој беше стрелец на првиот меч против Милан, ја најави победата на Интер и пласманот во финалето, тоа за него ќе биде посебно бидејќи ќе се соочи против неговиот поранешен тим.

Џеко четири години го носеше дресот на Манчестер Сити, од 2011 до 2015 година кога премина во Рома.

Веднаш по крајот на вчерашниот меч, Џеко објави слика на социјалните мрежи од него во дрес на Интер и во дрес на Манчестер Сити.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани