Џејдон Санчо тренира како ѕвер иако е отстранет од тимот!

by
1 минути читање

Англискиот медиум напиша дека Санчо тренира како ѕвер и неколку од неговите соиграчи сакаат и чекаат тој повторно да биде вратен во првиот тим на Манчестер јунајтед.

Во воведниот дел од сезоната Санчо имаше јавна караница со тренерот Тен Хаг по која одби да му се извини на холандскиот стратег. Тој се најде повреден, сакаше да покаже дисциплина, па го отстрани фудбалерот од првиот тим.

Санчо тренира сам и барем досега не му паднало на памет да му се извини на Тен Хаг за да биде вратен во тимот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани