Џан му донесе три важни бода на Ливерпул од дуелот со Барнли (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Ливерпул нема
проблеми на средбите со екипите од горниот дел на табелата, но избраниците на
Клоп мака мачат со противниците кои на хартија се далеку послаби.

Па и вечерва приказната
беше слична, „Црвените“ на Енфилд потешко од очекувањата со 2-1 го совладаа
Барнли.

Со голот на Барнс
во 7. минута, гостите го изненадија Ливерпул и поведоа со 0-1.

Сепак, во првата
минута од судиското надополнување, Вајналдум погоди за 1-1, а по еден час игра
Џан биеше прецизно за пресврт и победа од 2-1.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани