Две години суспензија за Габигол!

by
1 минути читање

Габигол кој игра за Фламенго, а во минатото беше член и на Интер, во наредните две години не смее да игра фудбал.

Против 27-годишниот фудбалер беше поднесена кривична пријава за прекршување на процедурата и обид за измама при допинг тест. Тој има можност да поднесе жалба на оваа одлука.

Габигол при тестирањето се однесувал непрофесионално, ги игнорирал службениците на антидопинг агенцијата и не ги почитувал препишаните процедури.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани