Двајца фудбалери загинаа во сообраќајка во Германија

by
1 минути читање

Тие се враќале од забава, кога возачот загубил контрола врз возилото и удрил во друг автомобил, при што загинале двајца фудбалери, физиотерапевт и бивш играч на тимот.

„Екипата жали поради загубата на нашите членови. Тие нè напуштија по трагична несреќа. Многу ќе ни недостигаат, сочуство до семејството“, соопштија од клубот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани