Два гола и победа од 4-0 за славеникот Ди Марија: Ова е неверојатно!

by
1 минути читање

Аргентинецот
денеска го слави својот 29. роденден и не можеше да добие подобар подарок.

Анхел Ди Марија со два гола го предводеше ПСЖ до голема победа од 4-0 над
Барселона во првиот натпревар од осминафинелто во Лигата на Шампионите.

„Да се победи
Барса со 4-0 на мојот роденден, тоа е неверојатно
– вели поранешниот играч на Реал
Мадрид.

„Сите сме многу
среќни. Го одработивме она што тренерот го побара, имавме перфектен натпревар. Не
можевме да замислиме подобра вечер
.

„За да продолжиме
во четвртфинале мораме да одиграме на ваков начин и во Барселона
.

„Денеска
постигнавме четири погодоци, но и тие можат да постигнат четири на реваншот
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани