Дортмунд потврди дека е договорен трансферот на Белингем во Реал, сумата е многу специфична

by
1 минути читање

Борусија Дортмунд и Реал Мадрид си подале рака за трансфер на Џуд Белингем, „милионерите“ со известување до своите акционери потврдија дека паднал договор помеѓу сите страни.

„Кралевите“ ќе платат фиксна сума од 103 милиони евра за услугите на талентираниот Англичанец.

Во зависност од успехот на Реал Марид и перформансите на Џуд Белингем во следните шест сезони, можат да бидат исплатени бонуси во износ од 30% од фиксната сума, односно 34 милиони евра.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани