Дормунд во Шпанија ја бара замената за Обамејанг

by
0 минути читање

Се работи за офанзивниот фудбалер на Атлетико Мадрид, Инаки Вилијамс, тој треба да биде замената за Обамејанг.

Се појасно е дека Обамејанг ќе замине од Борусија Дортмунд во летниот преоден рок, интересот за неговите услуги е голем, а фаворит во трката е Реал Мадрид.

Борусија Дортмунд свесна за ситуацијата, веќе ги крои плановите за негова замена, а според Марка, изборот паднал на Инаки Вилијамс.

Вилијамс има откупна клаузула од 50 милиони евра која Борусија Дортмунд би ја платиле ако добијат 80 милиони евра за продажба на Обамејанг.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани