Долго немало повеќе жолти картони на еден меч на СП од дуелот меѓу Србија и Швајцарија (ФОТО)

by
1 минути читање

Имаше и фудбал и тоа возбудлив фудбал, Швајцарија го доби натпреварот со 3-2, но имаше и многу тензија, нервози, провокации, тепачки. Малку фалеше и да се урне рекорд во жолти картони.

Беа доделени вкупно 11 жолти картони. Тоа е најмногу од 2010 година кога на мечот меѓу Шпанија и Холандија беа покажани вкупно 12 жолти картони. Но за разлика од вчерашниот меч, дуелот меѓу Шпанија и Холандија траеше 120 минути.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани