Добри вести: Ендика немал срцев удар, може веќе денес да ја напушти болницата

by
1 минути читање

Еван Ендика добри
ги исплаши сите на синоќешниот натпревар помеѓу Удинезе и Рома, дефанзивецот во
еден момент од второто полувреме, седна на тревата и се пожали на болки во
градите.

На носилки веднаш
беше изнесен од теренот, и пренесен во болница откако во соблекувалната му било
направено ЕКГ.

За среќа не се
работи за срцев удар, во моментов состојбата на Еван Ендика е стабилна и се
очекува тој во текот на денот да ја напушти болницата во Удине.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани