Дмитровиќ повторно е мета на Хулигани, во Турција му ја пукнаа главата (ВИДЕО)

by
2 минути читање

Севиља ја задржа предноста од 2-0 која ја имаше по првиот меч, Фенербахче го доби натпреварот но со недоволни 1-0.

На мечот имаше многу тензија и жешка атмосфера, а најдеблиот крај го изеде српскиот голман Дмитровиќ кој со тврд предмет беше погоден во глава.

Главата на Србинот беше крвава, па мораше да влезат клупските доктори и да го сошијат на теренот. Тој храбро стисна заби и остана до крај на мечот.

Да потсетиме, неодамна во Ајндховен исто така Дмитровиќ беше мета на хулигани. Тогаш навивач на ПСВ влезе на теренот и го нападна.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани