Диего Коста не доби работна дозвола, Вулвс поднесе жалба

by
1 минути читање

Диего Коста требаше да потпише едногодишен договор со Вулвс, но не доби работна дозвола бидејќи нема доволно натпревари за репрезентацијата во изминатиот период.

Англискиот клуб се жалеше на ваквата одлука и очекува конечна одлука во наредните 48 часа.

Диего Коста нема одиграно никаков натпревар од декември минатата година. 

Вулвс во него гледа замена за Саша Калајџиќ кој заработи тешка повреда, скина лигаменти и ќе биде надвор од стројот речиси цела сезона.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани