Ди Марија почна да изразува незадоволство, гестот на Аргентинецот за кој се зборува во Италија (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Јувентус за прв пат во својата историја забележа два порази на воведните два натпревари во Лигата на шампиони откако Бенфика синоќа славеше со 1-2 во Торино.

Притисокот врз Макс Алегри е голем, а од одлуките на тренерот незадоволство изрази и летното засилување Анхел Ди Марија. По крајот на натпреварот, камерите го уловија Аргентинецот во разговор со Аркадиуш Милик и го праша: „Зошто те заменија?“

Полјакот игра во одлична форма по преселбата во Јувентус, и беше стрелец на голот со кој Јувентус поведе против Бенфика.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани