Ди Марцио: Манчестер јунајтед и Евертон се интересираат за Елмас!

by
1 минути читање

Македонскиот фудбалер, Елиф Елмас би можел да се пресели во Премиерлигата пред крајот на летниот преоден рок.

Манчестер јунајтед и Евертон се интересираат за Македонецот и за Лозано од Наполи.

Според Ди Марцио, Наполи би ги продал, но само доколку пристигне богата понуда.

Наполи во последно време значително почна да се засилува, па се верува дека во финишот од преодниот рок може некој и да продаде доколку пристигне соодветна понуда.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани