Децата на Шпанија играа „лист, камен, ножички“ (ВИДЕО)

by bojan
2 минути читање
Јамал, Нико Вилијамс

Шпанија прикажува одлични партии на Европското првенство, атмосферата во тимот е на високо ниво, особено кај младите Нико Вилијамс и Ламин Јамал.

Се чини дека Шпанија е репрезентацијата која прикажа најмногу до овој момент на континенталниот собир, „црвената фурија“ нареди четири победи.

Нико Вилијамс и Ламин Јамал им создаваат многу проблеми на противниците по крилните позиции, и двајцата млади играчи уживаат во секоја минута помината на теренот.

За тоа дека атмосферата во тимот е на високо ниво, говори и моментот по крајот на синоќешниот натпревар помеѓу Шпанија и Грузија, кога Нико Вилијамс и Ламин Јамал играа „лист, камен, ножички“ за тоа кој прв ќе пие вода.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани