Далиќ: Жал ми е за Михајловиќ, ние ја добивме нашата битка, но тој ја загуби неговата

by
1 минути читање

По триумфот над
Мароко и освоената бронза на мундијалот во Катар, селекторот на Хрватска
проговори за смртта на Синиша Михајловиќ.

„Испраќам искрено
сочувство до семејството на Синиша Михајловиќ. Се познававме од многу поодамна.
Жал ми е што ја загуби битката. Еве ние денеска ја добивме нашата битка, но тој
ја загуби неговата и тоа е жално“
– вели Златко Далиќ.

„Беше голем
фудбалер и одличен тренер. Ова е голема загуба за фудбалот, секогаш е трагедија
кога ќе почине млад човек“.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани