Далиќ: Не сме нормални, го исфрливме најголемиот фаворит

by
1 минути читање

Хрватска направи големо изненадување откако го исфрли Бразил од Светското првенство победувајќи го на пенали.

Бразилците беа главни фаворити на овој Мундијал, но си одат дома благодарение на Хрватите кои повторно играат моќно Светско првенство.

„Ова е победа за хрватскиот народ. Секоја чест на дечките. Го исфрливме најголемиот фаворит. Ова е Хрватска. Никогаш не не потценувајте, јас го реков тоа. Ова не е наш крај, одиме понатаму. Ова е победа на Хрватска во која сите дадоа свој максимум. Уживајте хрватски бранители, ова беше и за вас. Ние не сме нормални!“, рече Далиќ.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани