Далиќ му ја посвети бронзата на Ќиро Блажевиќ: Шефе ова е за тебе!

by
1 минути читање

Ќиро Блажевиќ беше селекторот кој прв ги почна успесите со Хрватска, тој ја предводеше репрезентацијата на коцкестите до бронзата во 1998 година.

За жал Блажевиќ е во тешка здравствена состојба, тој од поодамна се бори со ракот. Далиќ по мечот победата му ја посвети нему.

„Оваа бронза е злато за нас, во оваа конкуренција да си трет е огромна работа. Момците изгинаа на терен, играа сите што се здрави и спремни. Но, ова не е мој успех, ова е успех за човекот што го почна сето ова, а тоа е Ќиро Блажевиќ. Шефе, ова е за тебе“, рече Далиќ.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани