Дали Вегхорст е фан на Ливерпул? Направи нешто што никој играч на Јунајтед не би направил! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Логото на Ливерпул кое стои во тунелот на Енфилд веднаш пред да се излезе на теренот, е светост. Во еден период и домашните фудбалери не смееа да го допрат пред да освојат голем трофеј. 

Сега фудбалерите на Ливерпул пред да излезат на теренот го допираат логото, но на никој противнички играч досега не му текнало да го направи истото.

Тоа се случи при големиот дебакл на Манчестер јунајтед, Вут Вегхорст како да е фудбалер и фан на Ливерпул, го допре логото на црвените и сега е мета на критики на фановите на Јунајтед.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани