Дали Мбапе го навреди Луис Енрике?

by
1 минути читање

ПСЖ синоќа со 0-2 славеше на гостувањето кај лутиот ривал Марсеј, но главна тема е потегот на Килијан Мбапе, кој се налути откако беше повчеле од игра на средината од второто полувреме.

Напаѓачот не сакаше да се поздрави со Луис Енрике и прокоментира нешто кога го напушти теренот, а потоа си замина во соблекувална.

Многумина сметаат дека Килијан Мбапе упатил навреди на адреса на тренерот.

Запрашан за какви навреди станувало збори и дали разговарал со фудбалер, Луис Енрике рече: „Не слушнав ништо, не знам за што мислите“.

Тој потоа додаде: „Една иста песна секоја недела. Ја сум тренерот, јас ги носам одлуките и ќе продолжам да го правам тоа до мојот последен ден во Париз“.

„Секогаш се обидувам да го најдам најдоброто решение за тимот. Доколку не ги разбирате моите одлуки, тоа е ваш проблем“.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани