Чудни клаузули, Вулверхемптон ќе треба да и плати 6 милиони евра на Барселона зошто не го купи Тринкао

by
1 минути читање

Франсико Тринако
ќе се врати на Камп Ноу откако Вулверхемптон реши да не ја искористи опцијата
според која можеше во цеслот да го купи Португалецот за 30 милиони евра.

Како што пишуваат
медиумите, „волците“ сега ќе треба на Барселона да и платат 6 милиони евра
поради тоа што не го направиле перманентен трансферот.

Клубот од
„Молињу“ ќе има начин да ја компензира оваа сума, им следуваат 20% од следната
продажба.

Барселона сега ќе
се обиде да му најде нов клуб на Франсиско Тринкао, се водат преговори со
Спортинг, клубот од Лисабон сака да го позајми офанзивниот фудбалер.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани