Чудна изјава на Просинечки пред мечот со Аргентина: Не би било фер за фудбалот ако Меси не стане светски шампион

by
2 минути читање

Хрватска и Аргентина утре од 20 часот го играат првото полуфинале на Мундијалот. Во пресрет на мечот Роберт Просинечки даде изјава без емоции за својата земја, беше многу реален.

„Сите знаеме дека ако игра Меси на врвно ниво, тогаш никој не може да го запре. Знаеме дека и тој е под притисок, но јас сметам дека Аргентина е фаворит. Тоа ќе биде забавен натпревар, но сметам дека не би било фер за фудбалот ако Меси не стане светски шампион“, вели Просинечки.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани