Црвена звезда го победи Партизан и се пласира во финалето од Купот на Србија (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Херој на Црвена звезда на овој меч беше Петер Олајинка кој постигна два гола за две минути. Резултатот го отвори во 27. минута, а конечните 2-0 ги постави две минути подоцна.

Црвена звезда во финалето ќе игра против Војводина која претходно со гол во 91. минута со 1-0 го победи Раднички.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани